top of page

Balık Makarası Nasıldır

Birçok küçük balık, onları makaraya sararak inebilir. Olta ucunuzu 45 derecelik bir açıyla tutun ve makaralayın.Bir oltada nasıl makara yapılacağına ilişkin temel bilgileri buradan öğrenin.


Balık makara nasıldır
Balık makara nasıldır

Kancayı başarıyla ayarladıktan sonra , balık içgüdüsel olarak özgür olmak için mücadele eder. Bu, zıplamayı, uzun bir koşu yapmayı, hatta karşı yüzmeyi veya engellerin etrafında yüzmeyi içerebilir. Her balık türü farklı tepki verir. Sığ suya asılan balıkların sıçraması ve derin suya takılmasından daha çılgınca davranması daha olasıdır. Derin su balıkları genellikle dipleri arar.


BALIK DÜZGÜN MAKARA NASIL

Daha büyük balıklar daha fazla zorlandığından, büyük bir balıkta makara yapmak çoğu zaman deneyimli profesyoneller de dahil olmak üzere çoğu balıkçı için zorlayıcıdır. Büyük bir kanca bağladığınız ilk işaret, makarayı tersine döndüğünde çıkardığı sesdir ve sıkıca tutarken balıkçılık makarasından sıyrılır. Balık avlarken, balık avlarken, balık avlarken, balık kuyruğu tekniğini hatırlamanız gerekir. Sadece balık tutmayı öğrenen balıkçılar için diğer yararlı balıkçılık makara ipuçları şunlardır:

  1. Rahatlayın ve sürükle ve çubuğun işi yapmasına izin verin. Sadece oltayı suya yaklaşık 45 derecelik bir açıyla tutun, doğrudan balığa doğru tutun ve sürükleme hareket etmeyi ve vızıltıyı bıraktığında makaraya hazır olun.

  2. Balık yavaşladığında ve makaradan çizgi çekmeyi bıraktığında, işe gitme zamanı. Daha büyük boyutlu bir balıkta nasıl makara yapıldığını öğrenirken, denemek için harika bir teknik pompa ve makaradır.

  3. Balıkları içeriye sarmadan, çubuğun ucunu yaklaşık 90 dereceye kadar gökyüzüne doğru yönlendirmeye çalıştığınız gibi yukarı kaldırın. Daha güçlü veya daha ağır balıklar oltada genellikle büyük bir kıvrılma yapar, ancak endişelenmeyin bu normaldir.

  4. Ardından, çubuk ucunu yaklaşık 45 dereceye kadar aşağı indirirken makaraya eşit basınç uygulayarak makarayı sarın.

  5. Bu işlemi tekrarlayın.

Balıkta nasıl makara yapılacağını bildiğinize göre, burada daha fazla balıkçılık makarası ipucu alın . 

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page