top of page

Balık Yemi Nasıl Yapılır?

Güncelleme tarihi: 6 Nis 2020

Hem tatlı su hem de tuzlu su türlerini hedeflemek için balık yemi yapmayı öğrenebilirsiniz. İster kedibalığı yakalamak için hamur topları, ister döküm ağınız için yem balıklarını çekmeye yardımcı olacak tuzlu su chum yemini kullanmak isteyin, kendi ev yapımı balık yemi yapmak eğlenceli ve ödüllendirici olabilir.YEM NASIL SEÇİLİR

Balık yemi nasıl yapılır konusunda birkaç ipucu almadan önce, yakalamak istediğiniz balık türünü dikkate almak önemlidir. Başka bir deyişle, balık yakalamak için en iyi yem, hedeflediğiniz belirli türlere bağlı olacaktır. Tatlı su ve tuzlu su türleri için farklı balık yemi türleri gereklidir. Balık tutmayı öğrenmenin eğlencesinin bir parçası, hangi yemlerin en iyi sonucu verdiğini bulmaktır!


Yayın balığı veya sazan gibi bazı türler, un ve mısır unu karışımlarından yapılan hamur yemlerini kolayca alacaktır. Tuzlu su balıklarını hedeflerken, ev yapımı balık yemi genellikle "chum" olarak adlandırılır. Chum genellikle, bir döküm ağıyla kolayca yakalanabilen ve daha sonra canlı yem olarak kullanılabilen büyük yem balıklarını çekmek için kullanılır .


TATLI SU BALIKÇILIĞI IÇIN EV YAPIMI BALIK YEMI

Crappie, bluegill, yayın balığı ve sazan, ev yapımı hamur yemlerine kendinizi kaptırır. Panfish için küçük bezelye büyüklüğünde hamur yemleri kullanın, ancak yayın balığı ve sazan için daha büyük mermer boyutlu yemler yapın. Hedef türünüz için doğru boyuta sahip yemleriniz olduğunda, balık yakalamayı öğrenmek çok daha kolaydır.


YAYIN BALIĞI IÇIN BALIK YEMI NASIL YAPILIR

Birçok durumda yayın balığı veya sazan gibi balık yakalamak için en iyi yem hamur yemleri olacaktır. Hamur yemleri sadece birkaç basit içerikle evde yapmak hızlı ve kolaydır. Bu hamur yem tarifini deneyebilir veya diğer malzemelerle deneyebilir ve kendi malzemelerinizi hazırlayabilirsiniz.

 • 1 su bardağı un

 • 1 su bardağı mısır unu

 • 1 ½ su bardağı su

 • 1 çay kaşığı sarımsak tozu

 • 1 çay kaşığı şeker

 • 1 bardak pekmez

 1. Un, mısır unu, sarımsak tozu ve şekeri büyük bir karıştırma kabında karıştırın.

 2. Hamur kıvamına gelinceye kadar karışımı iyice karıştırırken ¾ bardak su ekleyin.

 3. Hamuru mermer veya bezelye büyüklüğünde hamur topları haline getirin ve bir tabağa veya tepsiye bırakın.

 4. Bir tencereye diğer bardak suyu ve 1 bardak pekmezi ekleyin.

 5. Su ve melas karışımını kaynatın.

 6. Hamur toplarını suya ve pekmez karışımına bırakın ve 3 dakika kaynatın.

 7. Hamur toplarını çıkarın ve bir tabağa veya tepsiye soğumasını bekleyin.


Ev yapımı balık yeminizi yakındaki bir göle veya göle getirin, kancaya koyun ve kendi yeminizle nasıl balık tutacağınızı çabucak öğreneceksiniz .


TUZLU SU BALIKÇILIĞI IÇIN EV YAPIMI CHUM

Ev yapımı chum hamur yeminden çok farklı olsa da, chum, dökme ağınızda canlı tuzlu su yem balıklarını yakalamayı çok daha kolay hale getirebilir. Hangi yem balıklarını alma yöntemlerine izin verildiğini bulmak için chumming'den önce eyalet balıkçılık düzenlemelerinizi kontrol ettiğinizden emin olun.

 • Yağ veya suda 1 kutu sardalya

 • 1 kutu hazır patates püresi

 • 1-2 çay kaşığı Menhaden yağı

Karışımın kıvamını değiştirmek için gerekirse tuzlu su ekleyerek üç malzemeyi bir kovada karıştırın. Chum karışımını yem balığı gördüğünüz bir alana serpin.

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page