top of page

Balık Nasıl Toplanır

Bir balığın nasıl toplanacağını öğrenmek zor değildir, ancak hem sizin hem de balıklarınız için dikkatli olmayı unutmayın.Bu basit başlangıç ​​balıkçılık ipuçları ile bir balık nasıl karaya öğrenin.BALIK NASIL TOPLANIR
BALIK NASIL TOPLANIR

BALIK NASIL TOPLANIR: ADIMLAR

Artık balık tutmanın temellerini öğrendiğinize göre (örneğin, nasıl döküleceği, bir oltada nasıl makara yapılacağı , bir balığı ısırdığında nasıl kancalayacağınız vb.), Nasıl öğreneceğinizin son adımının zamanı balık yakalamak için. Sonuçta, kancaladığınız balıkları inemezseniz, önceki adımların hepsinde ustalaşmanın ne faydası var? Başarılı iniş şansınızı en üst düzeye çıkarmak için aşağıdaki adımları izleyin.

  1. Balıklarınız tekneye yaklaştıkça tüm çubuğunuzu düşürün ve belinize sarın.

  2. Balık teknenin altına girerse, çubuk ucunu suya sokun ve izleyin.

  3. Balıkları görebiliyorsanız, ne zaman yorgun olduğunu bilirsiniz. İnişe hazır olduğunu bildirmek için kendi tarafında yuvarlanacak. Ve eğer balığı göremiyorsanız, hissedebileceksiniz.

  4. Crappie gibi daha küçük balıklar için, bunları elle veya sudan bir balık ağı ile hızlı bir şekilde kaldırın, ardından kancayı çıkarmak için balıkları göbek çevresine tutun.


BALIK NASIL NETLEŞTİRİLİR: ADIMLAR

Genellikle daha büyük bir balığa veya keskin dişlere sahip bir balık avlamanın en iyi yolu bir balık ağıdır.

  1. Balık ağını suya koyun ve önce balığı ağ kafasına yerleştirin.

  2. Ağı balıklarda bıçaklamayın. İlk kez alamazsanız, yeniden hedefleyin ve tekrar deneyin.

  3. Sudan çıkarın ve kancayı olabildiğince çabuk çıkarın, böylece hemen serbest bırakabilir veya evde yemek için bir canlı ya da balık havuzunda saklayabilirsiniz.

Bir balık ağı kullanmak, balık yakalamayı öğrenirken , özellikle de yakala ve bırak uygulamasını yapmak istediğinizde mükemmeldir. Kauçuk ağlar, balıklar için daha güvenli oldukları için avlanmaları ve avlanmaları için tercih edilir. Ağlar bir balığa dokunduğunuz miktarı en aza indirir. Yakalama ve bırakma bölümünde bu taktikler hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kaleci mi aldın? Yakalama hazırlığınızla ilgili ipuçları için bir balık sayfasını nasıl dolduracağımızı kontrol edin .

6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page