Bir Baitcaster Nasıl Kullanılır

Baitcaster'ı nasıl kullanacağınızı öğrenmek zor değildir;sadece biraz pratik gerektirir.Baitcaster ile nasıl kullanacağınız hakkında basit ipuçları alın, bir baitcaster'ın belirli bas balıkçılık teknikleri için neden daha iyi olduğunu öğrenin ve daha sonra kendi başına bir baitcasting makarası ile balık tutmayı deneyin.


Bir Baitcaster Nasıl Kullanılır
Bir Baitcaster Nasıl Kullanılır

BAITCASTING REEL İPUÇLARI

Boşluklarla ilgili bir endişenin sizi bir yemci nasıl kullanacağınızı öğrenmekten alıkoymasına izin vermeyin. Aslında, daha ağır hatlara ve yemlere sahip bas için balık tutmayı planlıyorsanız, bir yem makarasının nasıl kullanılacağını öğrenmek size bir avantaj sağlayacaktır. Piyasadaki en iyi baitcasting makara seçenekleri, spinnerbaits, crankbaits ve buzzbaits ile balık avlarken daha hızlı hat almak için ek hız sağlayan daha yüksek dişli oranları sunar.


Baitcasting makaraları ayrıca daha ağır hatları ve yemleri işlemek için daha donanımlıdır. İzlenmesi gereken iyi bir genel kural, 10 kiloluk test veya daha ağır bir çizgi ile balık avlarken bir yemlik olta ve makara kullanmaktır. Ağır örtü ile su yollarında balık tutuyorsanız, baitcasting kurulumunu nasıl kullanacağınızı öğrenmeyi düşünün, çünkü balıkları kalın bitki örtüsünden çıkarmak için ihtiyacınız olan güce sahip olacaktır.


BIR BAITCASTER NASIL YAPILIR: ADIM ADIM

Bu basit adım adım yönergeleri izleyerek bir yemlik makarasıyla balık tutmayı öğrenmek için biraz pratik yapın .

  1. Kullandığınız yem makarasının doğru çubukla eşleştirildiğinden emin olun. 6 fit, 6 inç orta ağır çubuk ile 6 fit, 10 inç orta ağır çubuk arasında kullanın.

  2. Baitcasting temellerini öğrenmek için ağır hat kullanın. 15 ila 17 kiloluk monofilament olta, başlangıçta döküm yapmak için en kolay olacak ve boşluklardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

  3. Doğru yıldız sürükleme ve makara gerginliğini ayarlamak için makaranın kullanım kılavuzuna bakın.

  4. Çubuğunuzu yatay olarak tutun ve yeminizin yavaş ve düzgün bir şekilde yere düştüğünden emin olmak için başparmak çubuğuna basın. Bu, dökümden önce makara geriliminizi kontrol etmenin iyi bir yoludur.

  5. Oyuncunuza hazırlanmak için çubuğu omzunuzun üzerine getirin.

  6. Başparmağınızla çizgi makarası üzerindeki basıncı korurken başparmak çubuğuna basın. Başparmak çubuğuna bastığınızda çizginizin serbest kalacağını unutmayın.

  7. Hedefinizi hedefleyin.

  8. Makaranın aşırı sarımını önlemeye yardımcı olmak için alçıyamaya başlarken makaraya sıkı bir baskı uygulayın (bu bölüme özellikle dikkat edilmesi, bir boşluktan kaçınmanıza yardımcı olacaktır) ve ardından hattınızı yumuşatmak için basınca yavaş yavaş geri dönün oyuncu kadrosunun geri kalanında.

  9. Anti-tersine geçmek için bir veya iki kez makaralayın ve balık tutmaya hazırsınız.

Bu adım adım talimatlar, bir yem makarasının nasıl kullanılacağını öğrenmenizi kolaylaştırmalıdır. Genel döküm becerilerinizi geliştirmek için çalışmak ve daha küçük yemler veya yemlerle balık tutmak istiyorsanız, iplik makaralarının nasıl döküleceğine dair birkaç ipucu alın .

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör