Kanca Nasıl Ayarlanır

Balık yakalamak için nasıl bir kanca ayarlayacağınızı bilmelisiniz.Farklı balıklar farklı yöntemler gerektirdiğinden - alabalığa kancayı takmanın yayın balığı kancasını takmaktan nasıl farklı olduğu gibi - sadece temel bilgileri gözden geçireceğiz.


Kanca Nasıl Ayarlanır
Kanca Nasıl Ayarlanır

KANCA NEDİR?

Basitçe söylemek gerekirse, kancayı ısırma balığına dikme eylemidir. Düşünüyor olabilirsiniz, bu ne kadar zor olabilir? Balık yem alır, içeri girer. Ama nasıl emin olabilirsin? Yeni başlayanlar için bir olta kamışı veya olta takımı sadece ortak bir bobber içerebilir. Gerçek bir ısırık ile çizginin bir kırıntısı veya çarpması arasındaki farkı nasıl anlarsınız? Her seferinde bir balığın nasıl takılacağını öğrenmek için aşağıdaki adımları izleyin. 


KANCA NE ZAMAN AYARLANIR

Balık tutmayı öğrenirken iyi bir kural , balığın koyulmadan önce ağırlığını beklemek ve hissetmektir. Balık temkinli ise ve sadece misinaya dokunup hafifçe yem ve ısırma yoksa, beklemek en iyisidir. Balığın yemi almasına izin verin ve ağırlığını hissettikten sonra kancayı ayarlayın. En iyi sonuçlar için, uygun olta kancası kurulumunu kullandığınızdan emin olun. Örneğin, yayın balığı avlanırken daire yemlerinin kullanılması, genellikle balığın ağzına otomatik olarak yakalandığından, kancayı ayarlama ihtiyacını ortadan kaldırır.


BASİT ADIMLARDA KANCA NASIL YAPILIR

  1. Kancayı nasıl ayarlayacağınızı daha iyi bilmenize yardımcı olmak için, bir balığın bize ısırdığı yaygın işaretleri arayın: bobberiniz tamamen su altında çekilir, olta üzerinde gerçek bir römorkör hissedersiniz veya olta hareket etmeye başlar.

  2. Gevşek bir şekilde sarın ve yem veya yem ile çizginizi sıkı tutun. Bu, balığın ısırdığını hissetmenize ve kancayı ayarlamak için daha iyi bir konumda olmanıza izin veren hassasiyeti artırmaya yardımcı olur.

  3. Kancayı ayarlama hareketi nispeten basittir. Ancak bazen bir ısırık olup olmadığını veya sadece akımı veya bir balığın yemi içine çarptığını hissediyorsanız söylemek zor olabilir.

Arkanızdaki balık türleri hakkında ne kadar çok şey bilirseniz ve su üzerinde pratik yapmak için ne kadar çok zaman harcarsanız o kadar iyi olursunuz. Yani uygun balıkçılık kanca kurulum kapmak ve yakalamak en üst düzeye çıkarmak!

Artık balığı hissettiğinizde nasıl bir kanca ayarlayacağınızı bildiğinize göre, bir sonraki görev onu sarıyor! Balık çalma hakkında daha fazla bilgi edinmek için nasıl makara yapılacağımızı ziyaret edin

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör