top of page

Nasıl Balık Tutulur

Daha küçük yemler veya yemlerle balık tutmayı seviyorsanız, iplik makaralarıyla nasıl döküleceğini öğrenmelisiniz.Daha ağır yemlerle balık tutmayı tercih ederseniz, yem makaraları ile almayı öğrenmelisiniz.

Nasıl Balık Tutulur
Nasıl Balık Tutulur

Balık tutmayı öğrenmenin ilk adımı nasıl atılacağını öğrenmektir. Bu tekniklerin her biri biraz pratik gerektirir. Arka bahçenizde veya mahalle parkında pratik yapın, biraz zaman verirseniz makarayı ikinci doğayı yapar.


İPLİK MAKARASI NASIL YAPILIR: ADIMLAR

Spincasting makaraları, yeni başlayanlar için balıkçılık ve nispeten düşük maliyet ve kolay bakım nedeniyle en popüler başlangıç ​​döküm makaraları arasında ideal bir araçtır. Aslında, balık tutmayı öğrenirken, spincasting genellikle ustalaşmak için en kolay makara döküm yöntemidir. Açık yüzlü iplik makaralarının aksine, spincasting makaraları, düğümleri en aza indirecek şekilde tasarlanmış plastik bir mahfaza içinde bulunan hatla birlikte gelir. Açık yüz iplik makaralarından daha az güçlü ve daha az hassas olmasına rağmen, spincasters, oltalarınızı kırmadan hem hafif hem de ağır yemleri dökmek için hala kullanılabilir. Temel ekipman, 7 ayaklı bir çubuk, bir iplik makarası ve 1/16 ila 3/4 onsluk yemlerin dökülmesi için 6-10 kiloluk bir test hattı içerir.

  1. Çubuğu yaklaşık olarak bel hizasında tutun, makara çubuğun altında olacak ve makaranın gövdesi parmaklarınız arasında doğal hissedecek şekilde kavrayın. Yem veya yem, çubuğun ucunun 10 ila 18 inç altında asılı olmalıdır.

  2. Hattı işaret parmağınızla takın ve hattı tutmaya devam ederek kefaleti açın.

  3. Çubuk ucunu, baskın omzunuzun üzerinden geçecek şekilde geri çekin ve sonra çubuk ucunu hedefinize doğru hızlı bir şekilde yönlendirin. Çubuk omzunuzdan öne çıktıkça çizgiyi parmağınızla serbest bırakın, böylece yemin ağırlığı çizgiyi makaradan çeker.

  4. Kefeli elinizle kapatın ve bir geri alma tekniği kullanarak makaraya hazırsınız.


BAITCASTER MAKARALARI İLE NASIL DÖKÜM: ADIMLAR

Baitcasting, çizgiyi hedef alana uzatmak için cazibenin ağırlığına dayanan bir makara döküm stilidir. Baitcasting, çubuğun üst tarafına monte edilmiş bir döner makaralı balıkçılık makarası veya "serbest makara" içerir. Baitcasting makaralarının nasıl kullanılacağını öğrenmek , edinilmiş bir beceridir, ancak tekniğin asılmasını sağladıktan sonra, balıklarınızı bu popüler tuzlu su makaralarıyla beslendiği ve takıldığı yapıların içine doğru şekilde cazibelerinizi dökeceksiniz .


  1. Çubuğu bel seviyesi hakkında tutarak, makara çubuğun üstünde olacak şekilde tutun ve başparmağınız doğal olarak makaranın altına düşer. Yem veya yem, çubuğun ucunun 8 ila 10 inç altında asılı olmalıdır.

  2. Baş parmağınızı makaraya doğru tutarken makarayı serbest makaraya koymak için düğmeye basın.

  3. Çubuk, ucu baskın omzunuzun üzerinden geçecek şekilde geri çekin ve ardından çubuk ucunu hedefinize doğru yönlendirerek hızlıca öne doğru getirin.

  4. Çubuk omzunuzun üzerinden ilerledikçe, başparmağınızın makaradan çıkmasına izin verin, böylece yem makaradan hattı çekebilir.

  5. Cazibesi suya sıçrarken başparmağınızı makaraya geri koyun.

  6. Anti-tersine geçmek için bir veya iki kez makaralayın ve balık tutmaya hazırsınız.


Artık nasıl oyuncu seçeceğinizi bildiğinize göre , bir sonraki bölümümüzde bir balığın nasıl makaralacağını öğrenin .

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page