top of page

Yem Nasıl Seçilir

Güncelleme tarihi: 7 Nis 2020

Balıkçılık için yemin nasıl seçileceğine karar verme söz konusu olduğunda, doğal yem ile yapay arasında yeni balıkçıların öğrenmesi gereken temel ayrımlar vardır. Doğal ve yapay yemin esaslarını bilerek daha etkili balık avlamayı öğrenin.CANLI YEM VE YAPAY YEM ARASINDA SEÇİM

Balıkçılık için yemin nasıl seçileceğine karar verme söz konusu olduğunda, doğal yem ile yapay arasında yeni balıkçıların öğrenmesi gereken temel ayrımlar vardır. Yapmayı planladığınız balık türüne daha uygun bir yem kullanmak önemlidir, iyi haber ise hem yapay balık yemi hem de doğal balık yemi gibi balıkların olmasıdır.


  1. Balıkların ne yediğini düşünün. Canlı (veya doğal) yemler, balık yakalamak için kullandığınız canlı veya daha önce canlı olan herhangi bir şeydir. En iyi tatlı su balıkçılığı yemlerinden  bazıları solucanlar, sülükler, minnows, kerevit, kriket ve çekirgeleri içerir.

  2. Deniz solucanları, yılanbalığı, yengeç, karides, kalamar şeritleri ve kesilmiş balık parçaları gibi iyi tuzlu su yemleri seçin. Canlı yem satın alabilir veya daha iyisi, paradan tasarruf etmek için kendiniz bulabilirsiniz.

  3. Seçtiğiniz yemin avladığınız yerde yasal olduğundan emin olmak için her zaman balıkçılık düzenlemelerinizi kontrol edin . Ve canlı yemin sadece canlı tutmak ve hafifçe atmak için adımlar atarsanız balık yakaladığını unutmayın, böylece kancada kalır.

  4. Yapay yem veya taklit kullanıyorsanız, çeşitli boyut, stil, renk ve desenlerde gelen iplikçiler, jigler, poppers, sinekler ve kaşıklar arasından seçim yapın. Bunlar kullanıldığında balıklar tarafından minnow veya mayfly gibi doğal bir besin olarak görülürler.

  5. Bütçenizi kontrol edin. Yem balıkçılığı daha ucuz olsa da, en iyi balıkçılık yemleri daha eğlenceli olabilir, çünkü cazibenin hareketi sağlamak için fenere ihtiyacı vardır - size tam kontrol sağlar. Her bir cazibenin nasıl kullanılacağını öğrenmek için bir yem paketindeki talimatları okuduğunuzdan emin olun.

  6. Balıkçılık için yem seçimini anlamak için doğal yem ile yapay arasındaki farklar hakkında bilgi edinin. Her iki türün de avantajları ve dezavantajları vardır, bu nedenle seçtiğiniz tatlı su veya tuzlu su yemleri ve yemleri ne olursa olsun , sadece yakalamak istediğiniz türlerin balıkçılığı için yem seçmeyi bildiğinizden emin olun.

Yemin nasıl seçileceği ve canlı yem ile yapay yem arasındaki fark hakkında daha fazla bilgi için videomuzu izleyin.  Bir sonraki bölümümüzde balık tutmayı öğrenin  .

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page